unie

Charakteristika 6-tiletého studia

Základní informace

  • Výuka ve škole probíhá podle školního vzdělávacího programu, ve kterém klademe důraz na všeobecné vzdělávání všech žáků tak, aby v maturitním ročníku měli skutečnou možnost rozhodnout se pro studium jakéhokoliv vysokoškolského oboru. Na vyšším stupni gymnázia probíhá výuka ve shodě se čtyřletým studiem, volitelné předměty ve vyšších ročnících jsou vyučovány společně pro čtyřleté i šestileté studium.
  • Prohloubení znalostí ve vybraných oborech je od 4. ročníku umožněno soustavou volitelných a nepovinných předmětů. Podle zájmu si mohou žáci vybrat například anglickou a německou konverzaci, ruský jazyk, semináře z dějepisu, základů společenských věd, matematiky, fyziky, biologie, chemie, literatury aj. V rámci nepovinných předmětů vyučujeme deskriptivní geometrii, programování a sportovní hry.
  • Všichni žáci povinně studují anglický a německý jazyk.
  • Všichni žáci zvládnou uživatelskou obsluhu výpočetní techniky zaměřenou na MS Office a využití internetu.
  • Ve 3. ročníku se žáci mohou zúčastnit lyžařského výchovně výcvikového kurzu se zaměřením na sjezdový výcvik, běžecký výcvik a snowboarding. V 5. ročníku žáci absolvují týdenní sportovní kurz zaměřený na cykloturistiku a pěší turistiku.

Charakteristika studia

Studium gymnázia lze doporučit všem žákům základní školy, kteří hodlají po maturitní zkoušce pokračovat v bakalářském či magisterském studiu na vysokých školách. Vzhledem k charakteru našeho školního vzdělávacího programu je vhodné i pro ty žáky a jejich rodiče, kteří by chtěli závažné životní rozhodnutí o směru dalšího studia o několik let odložit.

Při rozhodování je třeba brát v úvahu, že gymnaziální studium je náročnější než studium na většině jiných středních škol a to zejména proto, že žák gymnázia musí kromě jiného na velmi dobré úrovni zvládnout dva cizí jazyky a matematiku. Tato kombinace není na ostatních středních školách tak častá, ale není se jí třeba obávat. Na našem gymnáziu maturují samozřejmě všichni žáci povinně alespoň z jednoho cizího jazyka. Z matematiky zcela dobrovolně koná maturitní zkoušku v posledních letech okolo 50 % žáků.

Absolventi gymnázia tak získávají velmi dobré všeobecné vzdělání, výrazně kvalitnější a komplexnější než na jakémkoliv oboru jiné střední školy, a mohou se dobře připravit k dalšímu studiu na kterékoliv vysoké či vyšší odborné škole.

Kontakty

Gymnázium, Soběslav,
Dr. Edvarda Beneše 449/II
392 11 Soběslav
Ústředna:  +420 381 503 911
Ředitel:     +420 381 503 912
Mail:       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web:   www.gym-so.cz 
Webmaster:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Gymnázium, Soběslav, Dr. Edvarda Beneše 449/II - netkatalog.czGymnázia - netkatalog.cz

Připojeno

Právě přítomno: 70 hostů a žádný člen