unie

Charakteristika 4-letého studia

Základní informace

  • Výuka ve škole probíhá podle školního vzdělávacího programu, ve kterém klademe důraz na všeobecné vzdělávání všech žáků tak, aby v maturitním ročníku měli skutečnou možnost rozhodnout se pro studium jakéhokoliv vysokoškolského oboru.
  • Prohloubení znalostí ve vybraných oborech je od 2. ročníku umožněno soustavou volitelných a nepovinných předmětů. Podle zájmu si mohou žáci vybrat například anglickou a německou konverzaci, ruský jazyk, semináře z dějepisu, základů společenských věd, matematiky, fyziky, biologie, chemie, literatury aj. V rámci nepovinných předmětů vyučujeme deskriptivní geometrii, programování a sportovní hry.
  • Všichni žáci povinně studují anglický a německý jazyk.
  • V 1. a 2. ročníku je povinná estetická výchova, žáci volí mezi výtvarnou nebo hudební výchovou.
  • Všichni žáci zvládnou uživatelskou obsluhu výpočetní techniky zaměřenou na MS Office a využití internetu.
  • V 1. ročníku se žáci mohou zúčastnit lyžařského výchovně výcvikového kurzu se zaměřením na sjezdový výcvik, běžecký výcvik a snowboarding. Ve 3. ročníku žáci absolvují týdenní sportovní kurz zaměřený na cykloturistiku a pěší turistiku.

Charakteristika studia

Studium gymnázia lze doporučit všem žákům základní školy, kteří hodlají po maturitní zkoušce pokračovat v bakalářském či magisterském studiu na vysokých školách. Vzhledem k charakteru našeho školního vzdělávacího programu je vhodné i pro ty žáky a jejich rodiče, kteří by chtěli závažné životní rozhodnutí o směru dalšího studia o několik let odložit.

Při rozhodování je třeba brát v úvahu, že gymnaziální studium je náročnější než studium na většině jiných středních škol a to zejména proto, že žák gymnázia musí kromě jiného na velmi dobré úrovni zvládnout dva cizí jazyky a matematiku. Tato kombinace není na ostatních středních školách tak častá, ale není se jí třeba obávat. Na našem gymnáziu maturují samozřejmě všichni žáci povinně alespoň z jednoho cizího jazyka. Z matematiky zcela dobrovolně koná maturitní zkoušku v posledních letech okolo 50 % žáků.

Absolventi gymnázia tak získávají velmi dobré všeobecné vzdělání, výrazně kvalitnější a komplexnější než na jakémkoliv oboru jiné střední školy, a mohou se dobře připravit k dalšímu studiu na kterékoliv vysoké či vyšší odborné škole.

 

Kontakty

Gymnázium, Soběslav,
Dr. Edvarda Beneše 449/II
392 11 Soběslav
Ústředna:  +420 381 503 911
Ředitel:     +420 381 503 912
Mail:       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web:   www.gym-so.cz 
Webmaster:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Gymnázium, Soběslav, Dr. Edvarda Beneše 449/II - netkatalog.czGymnázia - netkatalog.cz

Připojeno

Právě přítomno: 55 hostů a žádný člen