unie

Charakteristika školy

Gymnázium se nachází nedaleko od centra Soběslavi v sousedství sportovního stadionu a areálu základní školy. Budova je rekonstruována, zateplena a architektonicky přirozeně zapadá do této části města. Blízkost vlakového a autobusového nádraží je výhodná pro dojíždějící studenty. Žákům jsou k dispozici moderní šatny, studovna, 10 kmenových a 8 odborných učeben. Většina z nich je vybavena multimediální technikou. Pro dojíždějící žáky je škola přístupná v ranních i odpoledních hodinách. Na škole vyučují plně aprobovaní učitelé, rozvrh je přizpůsoben potřebám dojíždějících žáků. Stravování je zajištěno v jídelně sousední základní školy. Na gymnáziu působí studentská rada, která má možnost ovlivňovat mimovýukové aktivity. Škola se zapojuje do řady projektů a významně spolupracuje se Střediskem Diakonie ČCE – Rolničkou nebo Skupinou ČEZ. V plnění vzdělávacích cílů v jednotlivých předmětech dosahují žáci školy na republikové úrovni nadprůměrných výsledků. Naše gymnázium velmi dobře spolupracuje se svým zřizovatelem Jihočeským krajem, městem Soběslav a školskou radou.

Gymnázium, Soběslav,
Dr. Edvarda Beneše 449/II
392 11 Soběslav
Ústředna:  +420 381 503 911