unie

Stanislav Živný - profesor na Oxfordu

Český profesor na Oxfordu Stanislav Živný absolvoval naše gymnázium.

Přečtěte si zajímavý rozhovor.

Přednáška o Zambii duben 2014

Dne 22. 4. 2014 se uskutečnila v kině v Soběslavi přednáška naší bývalé studentky Renaty Blažkové o Zambii. Bližší informace na http://www.rolnicka.cz/

Měsíc filmu na školách – Příběhy bezpráví

Dne 25. listopadu 2013 se na naší škole v rámci cyklu Příběhy bezpráví uskutečnila beseda na téma Opozice vůči komunistickému režimu za normalizace – hnutí České děti.

Besedy o energetice

Dne 10. 9. 2013 se na naší škole uskutečnily dvě besedy s Ing. Václavem Havlíčkem - vedoucím reaktorového bloku Jaderné elektrárny Temelín a prezidentem občanského sdružení Jihočeští taťkové.

Přednáška s předním českým ekonomem

Dne 29.4. se na naší škole uskutečnila přednáška s předním českým ekonomem a rektorem vysoké školy CEVROInstitut prof. Ing. Josefem Šímou Ph.D.

Beseda se členem PTP

Beseda se členem PTP - tzv. pomocných technických praporů v ČSLA

Ing. Petr Mach, Ph.D. - Dluhová krize eurozóny

Dne 14.2. 2013 se na naší škole uskutečnila přednáška ekonoma a vysokoškolského pedagoga Petra Macha na téma Dluhová krize eurozóny.

Přednášky pedagogů z FF JU v Českých Budějovicích.

Dne 24. 1. 2013 se na naší škole uskutečnila další zajímavá akce. Proběhly 2 přednášky pedagogů z Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Stopy totality

Ve dnech 15. - 16. 1. 2013 proběhl na naší škole dvoudenní vzdělávací program občanského sdružení Zapomenutí s názvem Stopy totality.

Videobeseda s panem Jiřím Stránským

Dne 8.1.2013 proběhla na naší škole zajímavá premiéra. Poprvé jsme v prostorách studovny uskutečnili besedu v elektronické podobě díky programu Skype. Besedujícím byl spisovatel a novinář Jiří Stránský.

Gymnázium, Soběslav,
Dr. Edvarda Beneše 449/II
392 11 Soběslav
Ústředna:  +420 381 503 911